Przygotowanie poddasza do funkcji mieszkalnych

W zależności od konstrukcji budynku różnie może wyglądać dach oraz materiał, jaki służy do jego pokrycia. Wiele budynków krytych jest obecnie podczas prac modernizacyjnych blacho dachówką. Materiał ten jest narażony na zwiększony poziom hałasu podczas opadów atmosferycznych. Producenci zalecają układanie izolacji w postaci wełny mineralnej i folii paroizolacyjnej. W ten sposób podczas użytkowania można uniknąć skraplania się wilgoci na powierzchni blachy i elementach konstrukcyjnych. Aby uzyskać optymalny poziom izolacji, należy ustalić grubość warstwy izolacyjnej większy nie z wysokość krokwi dachowych.

Izolacja ścian zewnętrznych i konstrukcji ścianek działowych

W celu wprowadzenia funkcji mieszkalnych w takich pomieszczeniach jak poddasze należy zadbać o odpowiedni poziom temperatury. Uzyskuje się to przez stosowanie systemów ociepleń ścian lub używanie materiałów, które mogą być używane wewnątrz pomieszczeń. Materiały takie muszą zapewnić możliwość ruchu pary wodnej. Po zakończonych pracach polegających na ułożeniu warstwy izolacyjnej można użyć płyt z suchego tynku, aby była możliwość wykończenia takich pomieszczeń i przeznaczenie ich dla nowych mieszkańców. Aby poprawić komfort użytkownika, izolacja musi być stosowana w ściankach działowych, aby uniknąć przenoszenia hałasów i dźwięków podczas użytkowania poddasza.

Zalety stosowania izolacji podczas remontu poddasza

Czynnikami, jakie mogą pogorszyć komfort użytkowania poddaszy, jest hałas i straty ciepła przez ściany i pokrycie dachowe. Wygłuszenie wnętrza budynku przed hałasem spowodowanym opadami atmosferycznymi i ruchem ulicznym możliwe jest dzięki elastycznym materiałom takim jak wełna mineralna. Elementy konstrukcyjne zabezpieczone odpowiednią warstwą wełny zmniejszają ilość traconego ciepła, co przełoży się na niższe koszty ogrzewania.

Przy tworzeniu powierzchni mieszkalnych na poddaszach użytkowych dużą wagę należy przyłożyć do odpowiedniego wyboru materiałów izolacyjnych. Pozwala to uzyskać odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza.

rockwool

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *